Stychno

Zadbaj właściwie o swoje dziąsła

Higiena jamy ustnej to dla większości z nas głównie dbałość o czyste zęby. Chcąc jednak zapewnić sobie pełen komfort i odpowiedni poziom higieny, nie powinniśmy zapominać również o dziąsłach, które są przecież podstawą dla naszych zdrowych zębów. Problemy z dziąsłami rozpoczynają się głównie od niewłaściwej pielęgnacji zębów, których płytka nazębna jest niedokładnie usuwana i zamienia się po jakimś czasie w kamień nazębny. Od jego powstania dzieli nas już bardzo niewiele do początków problemów z dziąsłami, których głównym zadaniem jest przecież między innymi utrzymywanie zębów w prawidłowej pozycji w jamie ustnej. Bardzo ciekawą obserwację dotyczącą chorób dziąseł poczynili naukowcy, którzy stwierdzili, że na choroby tego typu zapadają częściej osoby żyjące w ciągłym stresie, jak również te, których układ odpornościowy jest słabszy. Jeśli należysz do jednej z tych grup, zalecamy więc poświęcenie szczególnej uwagi swoim dziąsłom.

https://www.listerine.pl/

Zdrowe dziąsła zapewnisz sobie systematycznym i dokładnym czyszczeniem zębów, które należy najlepiej przeprowadzać po każdym posiłku, a jeśli nie masz takiej możliwości, przynajmniej dwa razy w ciągu dnia. Bardzo istotna jest nie tylko częstotliwość mycia zębów, ale również technika ich mycia. Aby jego efekty były jak najlepsze należy zastosować tak zwaną metodę wymiatania, czyli ruchy szczoteczki do zębów od dziąsła, w kierunku jego najwyższego punktu. Proponujemy również używanie szczoteczek o miękkich włóknach, dzięki którym nie dojdzie do podrażnienia dziąseł, które prowadzić możne na przykład do ich krwawienia. Warto także zwrócić uwagę na czas, przez który używana jest dana szczoteczka. Kiedy jest ona bowiem używana zbyt długo, staje się siedliskiem bakterii, które mogą powodować dodatkowe problemy z uzębieniem i dziąsłami. Zalecamy zatem wymianę szczoteczek co co najmniej trzy miesiące.

Bardzo istotny jest również rodzaj pasty, jakiej używa się podczas szczotkowania zębów. Powinna ona w swoim składzie zawierać przede wszystkim substancje przeciwzapalne, a także zmniejszające ból i ewentualny obrzęk. Ważne jest także to, by wybierana przez nas pasta nie zawierała zbyt wielu substancji ściernych i wybielających, gdyż mogą one prowadzić do zwiększenia nadwrażliwości zębów.

Niezwykle przydatnym akcesorium, które również przyczyni się do zwiększenia higieny jamy ustnej, a więc także zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia choroby dziąseł jest odpowiednia nić dentystyczna. Za jej pomocą usunąć można wszelkiego rodzaju resztki pożywienia pozostawione w przestrzeniach międzyzębowych, a więc wpłynąć również na zdrowe dziąsła. Dzięki tym kilu prostym zasadom bardzo łatwo jest doprowadzić do stanu, w którym twoje uzębienie będzie lśniło przy każdym uśmiechu, a świadczyć o tym będą między innymi twoje zdrowe dziąsła. Nie zapominaj również o konieczności poddawania się badaniom profilaktycznym przeprowadzanym przez stomatologów. Będą oni służyć ci swoją wiedzą w obszarze codziennej dbałości o twój piękny, nieskazitelnie biały uśmiech i zdrowe dziąsła.