Stychno

Tampony czy podpaski?

Categories :Dla kobiet

Tampony czy podpaski? – jest to pytanie, które zadaje sobie wiele dziewcząt i kobiet. Odpowiedź na nie jest jednoznaczna, gdyż zależy od indywidualnych preferencji. Dla kogo są tampony, a dla kogo podpaski? Tampony zalecane są dla aktywnych fizycznie kobiet, które nie chcą, aby miesiączka w czymkolwiek ograniczała ich życie, jest to zabezpieczenie o wiele bardziej wygodne i praktyczne niż podpaski.

Czy można używać tamponów w nocy?

Przeciwniczki tamponów argumentują, że nie nadają się one na noc, nie jest to prawdą, gdyż w przypadku podpaski istnieje ryzyko jej przesunięcia i zabrudzenia, tamponów nie powinno się zbyt długo przechowywać w pochwie ze względu na rozwój bakterii, jednakże jeśli tampon zastanie założony tuż przed położeniem się spać, a wyciągnięty zaraz po przebudzeniu ryzyko to jest znikome.

Dla kogo polecane są tampony?

Tampony są jedynym możliwym zabezpieczeniem dla kobiet, które chcą uprawiać sporty wodne w trakcie okresu, chcą popływać w basenie, czy też mają ochotę na opalanie. Panie, które są zdecydowanymi zwolenniczkami podpasek, a zarazem przeciwniczkami tamponów muszą rezygnować z pływania i innych wodnych atrakcji w trakcie miesiączki. Tampony są polecane szczególnie w ciepłe dni, gdyż wtedy łatwo o podrażnienia, miejsc intymnych, które mogą powodować podpaski, dodatkowo tampony zapobiegają powstawaniu przykrych zapachów.

Dziewice powinny wybierać tampony czy podpaski? – http://www.myob.pl/

Wśród dziewcząt, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia panuje mylne przekonania, że powinny one stosować tylko podpaski, gdyż tampony mogą uszkodzić ich błonę dziewiczą. Przez to bardzo często młode dziewczyny odmawiają sobie wyjazdów na basen, na wycieczkę tylko dlatego, że mają okres. Dziewice mogą stosować tampony, gdyż błona dziewicza jest elastyczna i ciężko jest ją uszkodzić tamponem, zawsze dla pewności można wybrać rozmiar mini.

Wybór „tampony czy podpaski” należy do każdej kobiety, warto jednak mieć w szafce, czy też torebce obydwa wymienione produkty, gdyż to po co sięgnie kobieta często zależy od sytuacji.